plane iconJednosmerná
plane iconSpiatočný
plane iconIná
Z
Viedeň (VIE)
Do
|Iné spiatočné letisko?
Kód letiska / názov mesta
Dátum odletu
SO | 10.06.2023
Dátum návratu
SO | 17.06.2023
Možnosti
1 cestujúciEKONOMICKÁ
Všetky aerolínie
Tolerancia:
-
+
0 dní
Všetky aerolínie
Tolerance:
-
+
0 dní
> ¯

CESTA NA LETISKO


Ponúkame Vám rady ako sa najlepšie dostať na letisko k Vášmu odletu:
Nezabudnite, že na letisku by ste mali byť približne 2 hodiny pred odletom. Registrácia na niektoré odlety končí 1 hodinu pred odletom. Po tomto limite nebudete pripustený k odletu.
 
LETISKO M.R.ŠTEFÁNIKA BRATISLAVA
www.letiskobratislava.sk
 
 
Bratislavské letisko leží 9 km juhovýchodne od centra mesta. Cena 60-min. cestovného lístka MHD je 0,90 Eur. V špičke je spojenie každých 20 min. Cesta z Hlavnej stanice na letisko trvá približne 25 min. Z autobusovej stanice Mlynské Nivy sa na letisko dostanete trolejbusom č. 205, prestup na zástavke ST Aréna na autobus č. 61, ktorý končí na letisku. Bližšie informácie o frekvenciách spojov nájdete na stránke letiska v sekcii cestujúci, navigácia na letisko.
Autom z diaľnice D61: exit na letisko.
Taxi: cesta z Hlavnej stanice trvá približne 15-20 min. Cena jednej cesty cca 10 Eur.
Parkovacie miesta pre taxíky sa nachádzajú pred príletovou halou. Parkovanie na 24 hod. stojí 18,20 Eur, na týždeň 73 Eur a na 14 dní 146 Eur. Je zabezpečené rampami a kamerovým systémom.
 
LETISKO KOŠICE
www.airportkosice.sk
 
 
Poloha medzinárodného letiska Košice je asi 8 km južne od centra mesta. Letisko je položené medzi mestskými časťami Košice-Barca a Košice-Pereš a je vzdialené iba 10 minút cesty od mesta Košice. S hlavnou železničnou a autobusovou stanicou je spojené autobusovou linkou MHD č.23, ktorá premáva približne 14 krát denne. Bližšie informácie o časoch nájdete na www.dpmk.sk. Cena lístka na MHD je cca 0,55 Eur
Medzinárodné letisko Košice leží menej ako 2 km od autostrády smerujúcej z Košíc do Rožňavy.
Cena taxi z hlavnej stanice na letisko sa pohybuje cca 10 Eur.
Parkovanie na 1 deň stojí 48 Eur a 1 týždeň 336 Eur na parkovisku P1. Na parkovisku P2 denné parkovanie stojí 15,20 Eur a týždenné 106,40 Eur.
 
LETISKO POPRAD-TATRY
www.airport-poprad.sk
 
 
Medzinárodné letisko Poprad -Tatry leží 5 km západne od centra Popradu. Cena taxi na hlavnú stanicu sa pohybuje okolo cca 7 Eur.
Autom sa na letisko dostanete po príjazdovej ceste na Vysoké Tatry, mestská časť Poprad-Veľká. Pravidelné letecké spojenie s Prahou zabezpečuje ČSA České aerolínie. Poľská regionálna letecká spoločnosť Eurolot, s.a. prevádzkuje pravidelné letecké spojenia z Gdaňska a Varšavy. Linka London - Poprad bola dopravcom opätovne odložená.
 
LETISKO SLIAČ
www.airportsliac.sk
 
 
Doprava na letisko spočíva hlavne v individuálnej forme, ktorá môže byť doplnená taxi službou z Banskej Bystrice, alebo zo Zvolena, alebo prímestskou autobusovou dopravou. Cena MHD je 0,60 Eur.
Autom je letisko dostupné odbočkou z cesty 1.triedy medzi B.Bystricou a Zvolenom.
Po príjazde na letisko osobným vozidlom je k dispozícií parkovisko v tesnej blízkosti letiskového terminálu. Pre cestujúcich, ktorí sa rozhodnú po odlete z letiska Sliač nechať zaparkované osobné vozidlo do svojho príletu na letisko Sliač, poskytujeme parkovanie vo vyhradenom priestore, ktorý je monitorovaný a nestrážený. Parkovanie do 30min je 0,60 Eur, do hodiny 1 Eur pondelok az piatok, v sobotu a nedelu 30min parkovací lístok stojí 0,80 Eur a hodinový 1,50 Eur. Denná tarifa pre voľné parkovanie je 3 Eur a pre rezervované parkovanie 2 Eur. Parkovacie karty je možné zakúpiť si aj v Liptour CK.Po príchode na letisko kontaktujte zamestnancov letiskovej ochrany.
Momentálne neexistuje zo Sliača žiadne pravidelné letecké spojenie. Letisko je prevažne využívane chartrovými letmi do obľúbených dovolenkových prímorských destinácií.
 
LETISKO ŽILINA
www.letisko.sk
 
 
Letisko Žilina, ktoré sa nachádza v Dolnom Hričove je v súčastnosti využívané hlavne pre lety firemných a súkromných lietadiel.
Od 15.júla 2005 začala premávať pravidelná linka Českých aerolínií do Prahy s pokračovaním do ďalších destinacií ČSA. Linka je prevádzkovaná 3 krát do týždňa. Mestská hromadná doprava už spojenie s hlavnou stanicou nezabezpečuje. Pri vlastnej automobilovej doprave je možné využiť bezplatné nestrážené parkovisko s kapacitou cca 30 miest, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti letiskového terminálu.
 
LETISKO VIEDEŇ – SCHWECHAT
www.viennaairport.at
 
 
Medzinárodné letisko Schwechat vo Viedni sa nachádza 18 km juhovýchodne od centra Viedne, čiže cestujúci zo Slovenska nemusia prechádzať cez centrum Viedne.
Najvýhodnejšia doprava pre cestujúcich zo Slovenska je autobusom. Spojenie z Bratislavy z autobusovej stanice Mlynské Nivy priamo na letisko bez prestupu premáva denne, cca každú hodinu od skorého rána do večera. Cena jednosmerného lístka je 7,70 Eur.
Cestovanie vlakom je komplikovanejšie. Vyžadujú sa prestupy vo Viedni.
S centrom Viedne Vás rýchlo spojí vlakové spojenie CAT(Central Airport Train), ktoré Vás zavezie za 16 minút na stanicu metra Wien – Mitte – priamo pri Stephansdome. Cena lístka je 9,-EUR.
Taxi do centra stojí 25-30,-EUR.
Presnú cenu parkovného zistíte na internetovej stránke letiska v sekcii Príjazd a Parkovanie. Odlišuje sa podľa doby parkovania a podľa toho, či používate kryté, alebo nekryté parkovisko. 24 hodín na nekrytom parkovisku stojí 24,70 Eur.
 
LETISKO KRAKOW – BALICE
www.lotnisko-balice.pl
 
 
Krakovské letisko Jána Pavla II. sa nachádza 16 km západne od centra Krakowa. Pre cestujúcich zo Slovenska autom odporúčame ešte pred vjazdom do centra výjsť na obchvat mesta, kde je viditeľne označené Airport, resp. smer Katowice. Cesta z Liptovského Mikuláša trvá priemerne 3 hodiny v závislosti od poveternostných podmienok a priechodnosti na cestách.
Z centra mesta, z vlakovej, resp. autobusovej stanice sa môžete dostať MHD autobusovým spojením č .292 alebo 208. A jedna nočná linka 902. Premávajú od cca 04,50 do 23,35 hod. Cesta trvá cca 20 - 35 minút a stojí 3,20 PLN.
Taxi do centra mesta stojí od 50,-PLN.
Ceny parkovného na letisku: 5,-PLN za hodinu, 40,-PLN za prvý deň, 40,-PLN za druhý deň, za každý ďalší deň je to po 20,-PLN.
Krakovské letisko veľkosťou pripomína letisko v Bratislave.
 
LETISKO BUDAPEŠŤ – FERIHEGY II.
www.bud.hu
 
 
Medzinárodné letisko v Budapešti je označené ako Ferihegy II. Na medzinárodné odlety sa dostavte na terminál II – 2A, alebo 2B. Ferihegy I slúži iba na domáce linky.
Letisko sa nachádza 16 km juhovýchodne od centra. Pre cestujúcich autom nájdete mapku na stránke letiska pod services / travel guide to the airport./ Novovybudovaný diaľničný obchvat Budapešti MO spája diaľnicu od Košíc M3 a od Banskej Bystrice 2A priamo s letiskom. Od nájazdu na obchvat MO potrvá cesta na letisko 10 - 15 min.
Pokiaľ prídete do Budapešti vlakom napr. na Budapest-Nyugati pu., tak metrom sa trasou M3 dostanete priamo z NYUGATI PÁLYAUDVAR na konečnú stanicu metra Köbánya Kispest.
Odtiaľ na letisko premáva autobus č. 93. Lístok stojí cca 1 Eur . Z oboch terminálov odchádzajú airport autobusy z fixnými zastávkami, ktorých cena sa pohybuje cca 8 Eur.
Taxi do centra mesta stojí v priemere do 24 Eur. Tarify na parkovanie nájdete taktiež na stránke letiska. Parkovanie na Termináli 1 do 24 hod stojí 31 Eur. Parkovanie na Termináli 2 do 24 hod stojí 25 Eur.
 
LETISKO PRAHA - RUZYNĚ
www.csl.cz
 
 
Medzinárodné letisko Praha Ruzyně sa nachádza 16 km severovýchodne od centra Prahy. Cestujúci zo Slovenska využívajú ako dopravu do Prahy najčastejšie vlak, alebo autobus.
Po príchode vlakom na hlavní nádraží Praha sa na letisko dostanete metrom po červenej
trase C na stanicu metra Muzeum (nasledujúca zastávka), kde prestúpite na zelenú trasu A smer Dejvická - konečná zastávka. Tu prestúpite na autobus č. 119 - priama linka na letisko. Cesta z hlavního nádraží Praha na letisko trvá cca 45 minút. Lístok na MHD stojí 20,-CZK. Použite prestupový lístok s platnosťou na 1 hodinu.
Cestujúcim, ktorí pricestovali do Prahy autobusom na autobusové nádraží Florenc, odporúčame použiť taktiež metro - nástup na zastávke metra Florenc, smerom na konečnú Zličín po žltej trase B. Tu prestúpite na autobus č. 100. Cesta trvá cca 50 minút. Taktiež odporúčame zakúpiť prestupový cestovný lístok MHD na 1 hodinu za 20,- CZK.
Cena z taxíkom sa líši v závislosti od nástupného miesta: z Dejvickej od cca 300,-CZK, z vlakovej a autobusovej stanice od 700,-CZK.
Cena parkovného na letisku na 1 hodinu začína od 50,-CZK, za 24 hodín 500,-CZK, za 7 dní cca 2000,-CZK.