plane iconJednosmerná
plane iconSpiatočný
plane iconIná
Z
Viedeň (VIE)
Do
|Iné spiatočné letisko?
Kód letiska / názov mesta
Dátum odletu
SO | 10.06.2023
Dátum návratu
SO | 17.06.2023
Možnosti
1 cestujúciEKONOMICKÁ
Všetky aerolínie
Tolerancia:
-
+
0 dní
Všetky aerolínie
Tolerance:
-
+
0 dní
> ¯

RADY NA CESTU


Máte už zakúpenú letenku? Ponúkame Vám niekoľko rád na cestu.

Kedy mám byť na letisku a na čo nemám zabudnúť:

Ideálny čas na dostavenie sa na letisko sú 2 hodiny pred odletom. Pri priamych zaoceánskych odletoch z Viedne odporúčame 3 hodiny, pretože sú prevádzkované kapacitne väčšími typmi lietadiel. Na vybavenie je potrebné predložit platnú letenku, prípadne potvrdenie o vystavení elektronickej letenky, cestovný doklad (cestovný pas, občiansky preukaz) a ak ho cieľová krajina vyžaduje, aj vízum. Po predložení týchto dokladov bude cestujúcemu vystavená palubná vstupenka. Pokiaľ sa cestujúci nedostaví včas k odletu, môže sa stať, že ak je linka preknihovaná, čo znamená, že je predaných viac miest v lietadle ako je k dispozícii, nebude cestujúci na let zaregistrovaný. V takomto prípade by mu mala letecká spoločnosť ponúknuť čo najbližšie dostupné letecké spojenie do zvolenej destinácie. Uprednostnení sú cestujúci s drahšími letenkami.

Zmena pri ceste do USA.

S platnosťou od 22.11. 2005 je potrebné pri letoch do / z USA poskytnúť na check-ine tieto informácie:
1) Údaje o cestujúcom – krajina trvalého pobytu
2) Adresa pobytu v USA (detaily nižšie).
Od tohto dátumu musia byť tieto údaje poskytnuté najneskôr v čase check-in vo forme vyplneného formulára, který Vám poskytneme v CK Liptour. Cestujúci musí poskytnúť adresu pobytu v USA. Potrebné sú tieto údaje:
- Ulica
- Číslo domu
- Mesto
- Štát
- ZIP code (smerové číslo).
Je potrebné sa uistiť, že informácie o adrese pobytu sú zhodné s údajmi, ktoré klient podával na žiadosti I-94.

Príklady:

A.Adresa:
- Ulica a Číslo domu: 1300 Pennsylvania Ave
- Mesto: Washington
- Štát: D.C.
- ZIP code (smerové číslo): 20229
V prípade, že nepoznáte ZIP, môžete vpísať „99999“

B.Tranzit na výletnej lodi:
„transit to Cruis Line and Vessel/Cruise Name“ v kolónke adresa. Miesto nalodenia by malo byt tiež zapísané.
- Ulica a Číslo domu: Transit to MV Princess of the Seas
- Mesto: Miami
- Štát: FL
- ZIP code (smerové číslo): 99999

C.Prenajatie auta a cestovanie po krajine:
- Ulica a Číslo domu: Tourig the Grand Canyon
- Mesto: Grand Canyon
- Štát: AZ
- ZIP code (smerové číslo): 99999

D.Ubytovanie v hoteli, ale klient nepozná adresu hotela:
- Ulica a Číslo domu: Downtown Hotel Hilton
- Mesto: Houston
- Štát: Texas
- ZIP code (smerové číslo): 99999

Poprosíme Vás, aby ste si pripravili požadované údaje, aby sa čo najviac urýchlilo Vaše vybavenie na check-in. Ďakujeme.

Povolená batožina:

Pokiaľ cestujete v ekonomickej prepravnej triede máte obyčajne nárok na bezplatné prepravenie jedného kusa batožiny o váhe max. 20 kg, u niektorých spol. 23 kg, pokiaľ cestujete v „business“ triede, povolená váha batožiny je max. 30 kg. Cestujúci do Severnej Ameriky (USA, Kanada a Mexiko) majú povolený bezplatný limit 2 kusy batožiny, pričom váha každého nesmie prekročiť 32 kg. V poslednom čase však dochádza aj tu k zmenám a u viacerých leteckých spoločností sa mení limit na Severnú Ameriku na 2 x 23 kg. Odporúčame radšej informovať sa priamo u predajcu leteniek.
Okrem tejto batožiny má každý cestujúci nárok na bezplatné prepravenie príručnej batožiny, ktorej váha sa líši u leteckých spoločností, nemala by však prekračovať váhu 5-7 kg a súčet hrúbky, výšky a šírky by nemal byť väčší ako 115 cm.
Z bezpečnostných dôvodov je zakázané mať v batožine, ktorá ide do podpalubia: zápalky, zapaľovače, nádoby so stlačeným vzduchom - spreje, deodoranty atď., výbušniny, zábavnú pyrotechniku, chemické látky obsahujúce žieraviny.
Príručná batožina nesmie obsahovať: zbrane, hračky alebo napodobeniny zbraní, prak, domáce príbory, nože, nože na otváranie listov, žiletky, remeselnícke náradie, šípky, nožnice všetkých druhov a veľkostí, vývrtky, injekčné striekačky, ihly na pletenie, športové palice, tága - biliardové alebo gulečníkové, pilníky na nechty – manikúra. Zápalky, zapaľovač – môže mať cestujúci len u seba.
Po splnení podmienok bude batožina vybavená až do konečnej destinácie, pokiaľ sa jedná u toho istého dopravcu, resp. dopravcov z tej istej leteckej aliancie. U ciest do USA a Kanady je batožina vybavená len do prvého príletového miesta, kde si musí klient batožinu vyzdvihnúť, prejsť imigračnou kontrolou a znovu si ju podať na náväzný let.

Čo je to elektronická letenka (electronic ticket alebo tzv. etix)?

Veľká väčšina leteckých spoločností nahrádza klasickú „papierovú“ letenku elektronickou letenkou. Okrem ekonomických úspor prináša elektronická letenka ďalšie výhody.
Cestujúci od nás dostane potvrdenie o jej vystavení – "passenger receipt", na ktorom sú informácie pre klienta o lete. Všetky ďalšie potrebné údaje sú uložené v rezervačnom systéme.
Klient tým získava nasledovné výhody:
- elektronickú letenku nie je možné stratiť a klient sa takto pri strate vyhýba zbytočným poplatkom za vystavenie duplikátu.
- jednoduchšie a rýchlejšie odbavenie na letisku - klient predloží len cestovný pas alebo občiansky preukaz.
- jednoduchá možnosť zmeny letenky
- rýchle doručenie elektronickej letenky do pár minút mailom, faxom, prípadne si ju klient môže vytlačiť z internetu sám

Kde nájdem podrobnejšie informácie o mojom lete?

Podrobnejšie informácie o dĺžke trvania letu, type lietadla, ktorým letíte, občerstvení na palube, príletových odletových termináloch na letiskách nájdete na internetovej stránke www.viewtrip.com, kde zadáte Váš rezervačný kód, ktorý sme Vám zaslali a Vaše priezvisko.
Následne sa Vám zobrazia všetky dôležité informácie o lete, ako aj iné informácie, ktoré Vám pomôžu lepšie sa pripraviť na cestu.
Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Napíšte nám a my Vám obratom odpovieme.

Prajeme Vám šťastnú cestu a príjemný let.