plane iconJednosmerná
plane iconSpiatočný
plane iconIná
Z
Viedeň (VIE)
Do
|Iné spiatočné letisko?
Kód letiska / názov mesta
Dátum odletu
SO | 10.06.2023
Dátum návratu
SO | 17.06.2023
Možnosti
1 cestujúciEKONOMICKÁ
Všetky aerolínie
Tolerancia:
-
+
0 dní
Všetky aerolínie
Tolerance:
-
+
0 dní
> ¯

ALIANCIE


V súčastnosti sa letecké spoločnosti združujú do leteckých aliancií za účelom lepšieho prepojenia, vyťaženosti leteckých spojení a dostupnosti cieľových destinácií.

Uzatvárajú dohody o spoločnej preprave cestujúcich na jednom lete, čo v praxi znamená, že jedna linka môže byť označená aj dvoma až troma kódmi leteckej spoločnosti, hoci je prevádzkovaná len jednou z nich. Vďaka tomu sa môžu klienti jednej leteckej spoločnosti dostať do destinácií, kam táto obyčajne svojimi lietadlami nelieta. Tieto dohody sa uzatváraju spravidla medzi spoločnosťami jednej aliancie.

Okrem tejto výhody vytvorili letecké spoločnosti pre svojich klientov, ktorí často lietajú vernostné programy (zbieranie nalietaných míľ), ktoré Vám môžu priniesť mnohé výhody ako napr. získanie voľnej letenky, resp. bezplatné preradenie z ekonomickej triedy do business triedy a iné. Nespornou výhodou je aj vzájomné uznávanie si preletených úsekov vrámci vernostných programov jednotlivých členov leteckej aliancie. Napríklad: som prihlásený u Českých aerolínií, letím s Air France, ale míle sa mi aj tak započítavajú do programu ČSA.

Predstavujeme Vám členov 3 najväčších aliancií:

STAR ALLIANCE
www.staralliance.com

STAR ALLIANCESKY TEAM
www.skyteam.com

SKY TEAMONE WORLD
www.oneworld.com

ONE WORLD